تاریخ مصور ایران باستان/ ایرانِ ساسانی

از {{model.count}}
2,000,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

خاندان ساسانی در تاریخ ایران اهمیت بسیاری دارند. واژه‌های ایران و آریایی پیش از این سلسله، معنایی غیر از آن چیزی داشت که امروز از آن‌ها آن در ذهن داریم. شاهان ساسانی بودند که که نام شاهنشاهی خود را ایرانشهر گذاشتند و از این مفهوم برای اتحاد قلمرو خود استفاده کردند. اساطیر ایرانی که پیش از این فقط عموماً به منطقه‌ی شرق ایران اختصاص داشت توسط این خاندان در بخش‌های غربی کشور هم گسترش یافت و ایده‌های فرهنگی منسوب به ایران مثل شطرنج، تخته‌نرد، چوگان و جشن گرفتن نوروز و مهرگان و داستان‌های حماسی ایرانی، همگی توسط ساسانیان برجسته شده و به روزگار ما راه یافته است.
کتاب تاریخ مصور ایران ساسانی، مروری بر تاریخ سیاسی ساسانیان است که در کنار آن، مطالبی در مورد ارتش ساسانی، معماری و شهرسازی ساسانی، زندگی اجتماعی، ادیان و عقاید عامیانه‌ی آن روزگار، موسیقی و هنر ساسانی هم معرفی شده است. در کنار گستره‌ی متنوع مطالب، طراحی چهره‌ی مستند تمامی شاهان و شخصیت‌های برجسته‌ی ساسانی، تصویر هزار شیء موزه‌ای، بازسازی بناها و پوشش عصر ساسانی و نیز نقشه‌های راهنما، امتیازات اصلی این کتاب هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...